Ενημερωθείτε για το φροντιστήριο, έτσι ώστε να κάνετε τις καλύτερες επιλογές για τα παιδιά σας.

Α. Μαθηματικά & Φυσική: Ποιοτική υπεροχή

• Όλοι οι μαθητές μας που εχουν κλίση στα μαθήματα και ακολουθούν πιστά το πρόγραμμά μας, yράφουν άριστα. Υπάρχουν δημοσιευμένες εκατοντάδες άριστες επιδόσεις και 122 εικοσάρια! Οι επιδόσεις αυτές μας κατατάσσουν στην πρώτη θέση!
  • Οι μαθητές μας πετυχαίνουν κάθε χρόνο κορυφαίες επιδόσεις, ανεξάρτητα από την δυσκολία των θεμάτων. Ενδεικτικά, στις Πανελλαδικές 2013 ο καλύτερος βαθμός Μαθηματικών Κατεύθυνσης στο 4ο Λύκειο Λαμίας προέρχεται από μαθήτρια του φροντιστηρίου.

Τι γίνεται με τους μαθητές που δεν έχουν ιδιαίτερη κλίση;

– Πραγματικά, το γεγονός ότι ένας πολύ καλός μαθητής (με διακρίσεις και βραβεία) τελικά γράφει βαθμούς άνω του 18,5 ενδεχομένως να μην είναι πειστική απόδειξη της καλής δουλειάς που γίνεται στο φροντιστήριο. Όμως οι βαθμολογίες των μαθητών μας αποδεικνύουν ότι εμείς μπορούμε και βοηθάμε όλους τους μαθητές να πετυχαίνουν καλές επιδόσεις, και όχι μόνο εκείνους που έχουν ιδιαίτερη κλίση στα μαθήματα. Συχνά, άριστες επιδόσεις πετυχαίνουν μαθητές που δεν είχαν βραβεία και διακρίσεις αλλά αξιοποίησαν τη βοήθεια του φροντιστηρίου.

• Η διεύθυνση του τμήματος από τον Μαθηματικό Παναγιώτη Στεφανή, ο οποίος έχει εισαχθεί με υποτροφία στο Πανεπιστήμιο και είναι μέλος του Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (www.hms.gr), αποτελεί εγγύηση για την ποιότητα της διδασκαλίας.
  • Άσκηση από το συγγραφικό έργο του Παναγιώτη Στεφανή μπήκε θέμα στις Πανελλαδικές Εξετάσεις
    Επιβεβαίωση της κατάρτισης και της εξειδικευμένης διδασκαλίας του φροντιστηρίου αποτελεί το γεγονός ότι άσκηση του Παναγιώτη Στεφανή, η οποία είχε δημοσιευτεί στο περιοδικό Ευκλείδης (τεύχος 58/2005), μπήκε ως τρίτο θέμα στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2011!

Β. Ασφαλής επιλογή με εγγυημένη επιτυχία

• Οι δικοί μας μαθητές ποτέ δεν ανήκουν στην κατηγορία: «ήμουν καλός αλλά τελικά δεν έγραψα…»
  • Το φροντιστήριο παρουσιάζει μεγάλες επιτυχίες, συνεχώς κάθε χρόνο.
  • Τα 20 χρόνια πλούσιας εμπειρίας αποτελούν εγγύηση επιτυχίας.

Ένας από τους πιο συνηθισμένους λόγους αποτυχίας είναι η αδυναμία συντονισμού και συνεργασίας των καθηγητών ή των επιμέρους τμημάτων του φροντιστηρίου που παρακολουθεί ο μαθητής. Το φροντιστήριό μας εξαφανίζει τον παράγοντα αυτό, γιατί προσφέρει:

• Κεντρικό συντονισμό και χάραξη στρατηγικής για κάθε μαθητή.
  • Ενιαία εκπαιδευτική αντίληψη και βελτιστοποιημένα προγράμματα μαθημάτων και διαγωνισμάτων.
  • Σωστή κατανομή του χρόνου σε όλα τα μαθήματα: Η διδασκαλία σε κάθε μάθημα δεν γίνεται σε βάρος των υπολοίπων μαθημάτων.
  • Επιλογή πακέτου μαθημάτων, που οδηγεί στον μέγιστο αριθμό μορίων.
  • Πρόγραμμα διαγωνισμάτων σε συνθήκες προσομοίωσης εξετάσεων.
  • Σημειώσεις του φροντιστηρίου με υλικό πανομοιότυπο με τα θέματα των εξετάσεων.